Ifjúsági VB –Montesilvano

4. forduló

A világbajnoksággal egy időben zajlik a Központi Sakkiskola novemberi tábora, ahonnan a tehetségkutató csoport versenyzői az alábbi videó üzenettel lepték meg az Olaszországban versenyző magyar küldöttséget:

Nagyon kedves gesztus, köszönjük!

A tegnapi versenynap elég vegyes eredményeket hozott, a 18 éves fiúk jól tartják magukat és az élmezőnyben szerepelnek. Áronnak sikerült egy újabb fontos pontot begyűjteni, hibátlan versenyzéssel szerepel. Ágoston a harmadik fordulós döntetlent követően, újból győztesként állhatott fel és 3,5 ponttal kiválóan jutott túl a verseny első harmadán. A forduló teljes eredménylistája az alábbiak szerint alakult.

Az U16 fiúknál két kellemetlen vereséget hozott a forduló, ma nagyon kell kapaszkodni, hogy javítsunk a helyzetünkön. Matyi a nyitást rontotta el, Vince pedig egy egyenlő végjátékban hibázott a bástyacserével, ami után már nem volt esély a pontvesztés elkerülésére. Puskás Mihály értékes döntetlennel bizonyított a nála 300 élővel erősebb olasz fiatal ellen.  A 14 éveseknél Lázár sötéttel is aktívan és élesen játszott, minőségáldozattal borította fel az anyagi egyensúlyt és veszélyes aktivitással rendelkezett a végjáték-szerű pozícióban. Az időzavarban sajnos nagyon nehéz döntések szakaszához érkezett a játszma és a gyorsjáték közben elpárolgott az előnyünk, a játszma szó szerint két királyig folyt.

A lányaink közül Király Lilla Virág (3 ponttal ) a legeredményesebb, koncentráltan és nagy akarattal küzd ezen a versenyen, a tegnapi ellenfele Lada Zelbova  közel 300 élős fölényét semlegesítette és végjáték leckét tartott a cseh kislánynak, a bástya és ellenkező futós hadállás rejtelmeiből.

Sipos Stefi az U18 korcsoportban 2,5 ponttal szintén jó pozícióban várhatja a mai folytatást, míg Kovács Réka és Tóth Lili 2-2 ponttal szerepel.

A legeredményesebb versenyzőnkkel Pásti Áronnal készült villáminterjú az alábbiakban: